İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Yüz İçin Güneş Kremleri

Günümüzde artık güneş koruma ürünlerinin çeşitliliğinde ve de kullanımında büyük bir artış gözükmektedir. Çocuklarda da güvenli bir şekilde tercih edilen ve kullanılan bu ürünler seçilirken cilt tipimize uygun olanlarını seçmemiz gerekmektedir. Yüz için güneş ürünlerinde koruma faktörü en az 15 ve 30 arasında olan koruma faktörlü ürünleri tercih etmeliyiz.

Yüz için güneş ürünleri seçerken cildimizin yapısına uygun ürünleri seçmemiz fazlasıyla önemlidir. Hassas ve kuru cildimiz var ise ona göre, yağlı ve akneli cildimiz var ise ona göre ve olgun cildimiz var ise de ona göre ürün seçmemiz gerekmektedir.

Hassas ve kuru bir yüzümüz varsa bu tiplerin en büyük sorunu nemsizliktir. Bunlar dışında da kızarıklık oluşmaktadır. Bu sebeple de bu şekilde yüz tipi olanlar için yüz için güneş ürünleri kullanmanın fazlasıyla önemli bir yeri vardır. Kullanılan güneş ürünleri büyük bir özenle seçilmelidir. Birçoğumuz yaz aylarında özellikle de nemi fazla ölen bölgelerde yaşıyor isek fazlasıyla bunalır ve bunun sonucunda terleriz. Terlemenin sonucu olarak da cildimizde su ve mineral kaybını yaşarız. Vücudumuz oldukça normal bir şekilde doğal bir sistem ile çalışmaktadır. Örneğin yağ ve ter bezlerimizin kanalları ortaktır. Bu kanalların ortak olması sebebi ile de ciltte su kaybı dengelenir. Bu da doğal savunma sistemimizin normal çalıştığının göstergesidir. Bu sistemin bozulmaması gerekmektedir. Bozulmaması için yapacaklarımıza dikkat edersek doğal savunma sistemimizi bozmayız. Bu sebeple de hassas ve kuru olan ciltler de aşırıya kaçılan cilt temizliği tavsiye edilmez. Aşırıya kaçmadan yapılan bir cilt temizliği ideal olacaktır. Kuru ve hassas cildi olanlara günlük cilt temizliğini yaparlarken sütler tavsiye edilebilir. Yaz aylarında tonikler de ek olarak kullanılabilir. Cilt sürekli nemlendirilmelidir. Yaz kış denilmeden de kullanılması gereken şey cilde uygun faktörlerde bir güneş ürünü kullanılmasıdır.

Yağlı ve akneye meyilli ciltlerde de kuru ciltlerin tam tersi olarak bakım yapılması gerekli bir cilt tipidir. Bu cilt tipine sahip kişilerde genellikle siyah ve beyaz noktalar görülmektedir. Bunlar da cildin gözeneklerinden nefes alıp vermesini engeller. Kullanılan ürünlerde bu gözeneklerin daha da fazla tıkanmasına neden olur. Bundan dolayı da bu tip cildiniz var ise cildinizi köpük veya jel halinde olan bir suyla temizleyebilirsiniz. Yine cildinize uygun bir tonik yardımıyla da cildiniz güzelce arındırabilirsiniz. Yüz için güneş ürünleri tercih ederken de güneş koruyucuların yine kendi cildinize uygun olanını yani karma ciltler için olan ürünlerini tercih etmelisiniz. Likit olan güneş ürünlerini de tercih edebilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat her güneş ürününün içeriğinde bir miktar yağ bulunmaktadır. Bunun da yağlı olan cildinizi iyice yağlandıracağınızı düşünüyor iseniz akşamları cildinizi çok iyi bir cilt temizliği yaparak bu yağlılıktan kurtulabilirsiniz. Ardından temizlenmiş ve kusursuz görünen cildi daha da sağlıklı yapmak adına nemlendirici ürünler kullanmayı da unutmayınız.

Olgun ciltlerde de elastik ve kollajen lifler yıpranmıştır. Yaşlanma mekanizmalarına karşı da üretimlerinin azalmış olması bu cilt tipinde görülen en birinci önemi taşıyan özellik olarak görülmektedir. Bu şekilde cilt tipi olan kişilerin geceleri mutlaka E vitamini, C vitamini, retinol, peptidler, hyaluronik asit ve bitkisel antioksidan içeren kremleri kullanmaları gerekmektedir. Gündüzleri ise yüz için güneş ürünlerinden ciltlerine en uygun olanını yani antioksidan içerikli güneş koruyucu ürünleri kullanmayı tercih etmeleri gerekmektedir. Unutulmaması gereken bir diğer şey de bu tip cilde sahip olan kişilerin herkesten daha çok neme, minerale ve vitamine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç yaz aylarında daha da artmaktadır. Bu sebeple de mutlaka yüz için güneş ürünlerinin kullanılması tavsiye edilir. Çünkü biliyoruz ki güneşin fazlasıyla yaşlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bu etki de olgun cilt tipine sahip olan kişileri daha da çabuk etkilemektedir.

Cilt tipiniz her ne olursa olsun unutmayın ki yüz için güneş ürünleri kullanmak cildinizin erken yaşlanmasını engeller, güneş yanıklarından sizi korur ve artık günümüzde daha da tehlikeli hale gelen cilt kanserlerinden sizleri korur. Doğru güneş ürünü seçerek ve düzenli uygulama yaparak cildinizi bu tehlikelere karşı koruyabilirsiniz.

https://www.dermoeczanem.com/yuz-icin-gunes-urunleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap