İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Sigaranın Saç Sağlığına Zararları

Erkek seks hormonu bizim saç için daha zararlı olduğu düşünülmektedir. Bu bağlamda, daha fazla saç dökülmesi üreterek stres altında insanlara bu hormonların maruz kalmaktadır. Demir eksikliği saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Ferritin’in düzey saklayarak kontrollü bir şekilde vücutta demir bir molekül serbest, yeterli demir olmadığında düşüyor. Bu fındık ve kuru meyve gibi Bunun için, kırmızı et, yeşil sebzeler, demir yönünden zengin besinler beslenmelidir.

Saç boyası genellikle zararlı. Boya bazı maddeler, saç yoksun doğal nem bırakarak kolayca kırılmasına neden olabilir. Araştırmalar, PPD içeren kimyasal boyalar alerjik reaksiyonlara yol ve ilaçların geniş gösteriyor olabilir.

Dermatoloji Arşivleri başka bir çalışmada, gazete aynı zamanda neden olabileceğini ortaya kanser ve kalp hastalıklarına neden olduğu saç dökülmesi olarak da sigara, raporlar. Sigara kullanımı ve kan damarlarının zarar görmesini önlemek için saç köklerinin kan akışını engellediği düşünülmektedir. Sigara ve çevresel faktörler tarafından üretilen serbest radikaller de saç dökülmesine neden olur.

Bir önceki yazımız olan Ağızdaki Yaralar ve Tedavisi başlıklı makalemizde ağızdaki yaralar için hangi doktora gidilir, ağızdaki yaralar nasıl geçer ve ağızdaki yaralara ne iyi gelir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap