İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Petlebi

Köpeklerin Beslenmesi ve Hills Kuzulu Köpek Maması
Sosyal bir varlık olan insan, kendisine her daim bir dost, bir arkadaş arar. Bu dost ve arkadaş bazen kendi cinsinden insan olurken bazen de hayvanlar aleminden seçilir. İnsanların hayvanlar aleminden seçtikleri türlerin başında köpekler gelmektedir. Bu sebeple, köpeklerin beslenme ve bakımı da insanlara düşmektedir. İnsanlar bakımını üstlendikleri köpeklere tıpkı bir insan gibi dikkat etmek zorundadırlar. Çünkü onların da ırkına, ayına, yaşına göre, hatta tüy rengine göre özel bakımları gerekmektedir. Tıpkı insanlar gibi beslenirken verilen mamaların besin değerlerinin, sindirim özelliklerinin köpeğin, özellikle yaşına uygun olması gerekmektedir. Bu açıdan kuzu eti hemen her yaştan köpek için yüksek sindirile bilirlikte, doğal bir protein kaynağıdır. Piyasada birçok türü bulunabilen kuzulu köpek mamalarının en çok tercih edilenlerinden biri Hills kuzulu köpek maması ve çeşitleridir.
Bol Çeşit Yönüyle Hills Köpek Maması
Hills markalı ürünler, dünya genelinde tercih edilmekte ve veterinerlerce de önerilmektedir. Hills köpek maması da markanın en yaygın ürünlerinden birisidir. Çeşitli besin maddeleriyle her yaştan ve türden köpek için zengin bir mama kataloğu sunan marka, mamaların içeriğiyle köpeklerin, tüy ve deri sağlığından bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesine kadar birçok noktada katkı sağlamaktadır. Ürün çeşitliliğine bakıldığında, Hills köpek mamalarının, tavuk, kuzu, ton balığı ve hindi etlerinin pirinç, patates gibi besinlerle birleştirilerek yaş ve ırk açısından geniş bir ürün ağına sahip olduğu söylenebilir. Ayrıca köpeklerde fazla kilo alımını önlemeye yardımcı, yağ yakımını hızlandıran ve hassas cilt yapısına sahip köpeklere uygun mama çeşitleri de mevcuttur.
Köpekler İçin En Önemli Bakım Ürünü: Köpek Şampuanı
İnsanların arkadaşları olan ve bakımını üstlendikleri köpeklere karşı sorumlulukları sadece karnını doyurmakla bitmemektedir. Düzenli olarak aşılarının yaptırılmasının yanında ırkına göre, tüy kesimlerinin, yıkanmalarının da yapılması gerekmektedir. Bu açıdan köpek şampuanı, köpeklerin yıkanmasında en önemli üründür. Köpek şampuanı seçerken tıpkı insanlarda olduğu gibi, köpeğin ırkı, tüy yapısı, yaşı dikkate alınmalı, ona göre köpeklerin derisini tahriş etmeyecek, tüyünün canlılığını ve parlaklığını artıracak ürünler seçilmelidir. Buna yönelik markaların özellikle, doğal şampuanları mevcuttur. Bu şampuanları kullanırken, köpürttükten sonra bol suyla yıkanmasına dikkat etmek gerekmemektedir. Çünkü tüyde kalan şampuan, tahrişlere sebep olabilmektedir. Ayrıca sudan ve ıslaklıktan hoşlanmayan köpekler için, kullanımı da pratik kuru şampuanlar da mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Yüz İçin Güneş Kremleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap