İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Parmakta İltihap

Parmakta iltihap, genellikle oluşan yaranın bir sonucu olarak ortaya çıkar. Yaralanan parmak iltihaplanmaya davetiye çıkarır. Peki, parmakta iltihaba ne iyi gelir diye sorarsanız ? Yapılacak ilk işlem doktora başvurmak olacaktır. Burada evde yapılacak yöntemlerden bahsederken, genel itibariyle açıklamalarda bulunacağız. Parmak yara sonucunda oluşan enfeksiyonlara maruz kalabiliyor. Hatta bu durumda, toplumda dolama adı verilen bir hastalık türüdür. Dolama adı verilen bu iltihaplanma parmaktan tırnak uçlarına kadar uzayabilir. Parmaklarda şişme, sızı, uyuşma gibi belirtileri vardır. Halk arasında buna parmakta iltihaplı şişlik denilmektedir. Bu durum uzun süre devam ederse, parmak mikrop kapabilir. Bu durumda acil hekime başvurmanız gerekir.

Parmakta İltihap Tedavi Yöntemleri

Parmakta iltihaplanma her insanın başına gelebilecek hastalıktır.İltihap türüne bağlı olarak enfeksiyon derecesi anlaşır. İlk tedavi yöntemi sağlık kuruluşuna başvurmak olacaktır. Fakat sizlerde eviniz ufak çözümler hastalığın başlangıcında müdahale edebilirsiniz. Evde yapılacak tedavi yöntemlerini başında kuru soğan gelmektedir. Kuru soğanı közde kızartıp, pişen kısmı tezgah üzerinde ezilir. Bir miktar zeytin yağı ile ezilen kavrulmuş kuru soğan iltihabın üzerinde sürülür.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Batması İltihabına Ne İyi Gelir başlıklı makalemizde tırnak batması iltihabı nasıl geçer, tırnak batması iltihabı tedavisi ve tırnak batması iltihap kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap