İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Orta Kulak İltihabı Belirtileri

Çocukların “zamklı kulak” olarak da bildiği bu hastalık, olarak da bilinir oldukça yaygındır. Orta kulak hastalık önce kalın bir tür akıntı ve genellikle olumsuz etkisi oldu kokulu ve akıntı haber oluşmaktadır. Birçok kulak enfeksiyonu farklı olarak, orta kulak efüzyonu bulaşmasının neden olduğu bir hastalıktır, bu nedenle antibiyotik tedavisinde kullanılmaz.

Bu hastalıkta, orta kulak boşluğu ve serbestçe titreşemez çöker içine kulak zarının hava emilimi sonucu. Daha sonra sıvı orta kulakta birikir. Bu durum aynı zamanda işlev östaki tüpü engellemektedir.

Orta kulak iltihabı kronik burun enfeksiyonu, kronik boğaz enfeksiyonu neden olur ve alerjiye neden olan maddeler bazı alerjik bulunmaktadır. Östaki borusunun tıkanmasına neden bademcikler ve lenf bezlerinin şişmesi. Efüzyonuna orta kulak bu durum neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Diş Eti İltihabı başlıklı makalemizde bebeklerde diş eti iltihabı tedavisi, bebeklerde diş eti problemleri ve bebeklerde diş eti rahatsızlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap