İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Kalp Çarpıntısı Olanlara Beslenme Önerileri

Sürekli kalp çarpıntısı yaşayan kişiler için öneriler ve şifalı bitkilerle tedavi yöntemleri.Kalp çarpıntısı normal bir şey değildir. Uzun süre devem etmesi, kalbi yorar ve zayıf düşürür. Kalp çarpıntısının önüne geçmek için aşağıdaki önerileri uygulamakta fayda var.

1) Fazla çay, kahve, alkol içilmemelidir. Sıcak odada yatılmamalıdır.

2) Şifalı bitkilerle tedavi: Çarpıntıyı gidermek için aşağıdaki bitkilerden yararlanılır:

*** Badem sütü: 10 adet çiğ badem, 2 tatlı kaşığı şeker ve 1,5 bardak su ile mikserle ezilir ve süt haline getirilir. Yatmadan önce bu sütten 1-2 çay bardağı ılık ılık içilir. Kalbı kuvvetlendirir, çarpıntıyı giderir.

*** Marul çayı: Yatmadan önce 2-3 marul yaprağı kıyılmak 2 su bardağı suda 10 dakika kaynatılmalı, sonra süzülmeli ve yatarken bir su bardağı içilmelidir. Yatarken 2-3 marul yaprağı iyi çiğnenerek yenirse, bu da çok fayda verir.

*** Alıç çayı: Akşamlan 2 su bardağı suda 2 tatlı kaşığı alıç çiçeği 5 dakika kaynatılıp 10 dakika demlenir ve yatarken bundan 1 su bardağı içilir

*** Yemek üzerine 10-15 dakika ev içerisinde veya dışarıda gezmilmelidir.

*** Sürekli çarpıntı çekenler, orta yükseklikteki göl veya nehir kenarındaki yerlerde oturmalıdırlar. Deniz, yüksek dağ ve yayla yararlı değildir.

*** Hazmı zor yemekler yenilmemelidir. Bilhassa akşamlan hafif yenilmelidir. Akşamları bol soğanlı marul salatası tercih edilmelidir. Hazmı uzun süren yemekler akşamları yenilmemelidir.

Bir önceki yazımız olan Göz Hastalıklarından Korunma Yolları başlıklı makalemizde göz hastalıklarından korunmak için ne yapmalıyız ve göz hastalıklarından korunmak için neler yapmalıyız hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap