İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

İbrahim Saraçoğlu Beyin Geliştirme

Beyin sağlığı için güzel ahlak en önemli şeydir. Bunların yanında sağlıklı ürünler tüketilmesi beyin gelişimini ciddi derecede katkı bulunur. Beynin %60 yağdır. Dolayısıyla kaliteli ve sağlıklı yağların tüketilmesi beyin gelişiminde yapılacak ilk adımları başında gelir. Ayrıca doktorların tavsiye etmediğ şeylerin başında kızartma yağları, akrolein olan tatlandırıcılar keza bunlara B grubu vitamini eksikliği beyin gelişimini oldukça sekteye uğratır.

B grubu vitaminler sinir sistemi ile ilgili olup beyin gelişimine son derece etkilemektedir. Yine beyin gelişimini olumsuz yönde etkileyen şeylerden bir tanesi de yapay şekerlerdir. Bu şekerler sağlığımızı tehdit ettiği gibi de eksi istikamette etkiler. Beyin sağlığı için besinler nelerdir ? Ne tüketirsek beyne iyi gelir ? İşte detaylar ve yanıtları.

Olumsuz gıdaların etkisi büyüktür. Erken yaşlanma, bunama ve unutkanlık gibi birçok problemi yol açar. Peki beyni çalıştıracak geliştirecek şeyler nelerdir. Genellikle beyin sebze meyve kuruyemiş tür ürünlerle daha hızlı ve verimli çalışır. Bunlara genel örnek vermek gerekirse;

  1. ceviz
  2. fındık
  3. kayısı
  4. elma
  5. armut
  6. keten tohumu
  7. balık

gibi sıralarız. Fakat beyin sağlığı için ne yapmalı sorusuna geldiğimiz zaman, bunların başında yukarıda saydığımız olumsuz şeylerden kaçınmak gerekiyor. Sağlıklı ve uzun ömürlü beynin anahtarı sağlık ürünler tüketmekten geçiyor.

Bir önceki yazımız olan İltihaplı Eklem Romatizması İbrahim Saraçoğlu başlıklı makalemizde ibrahim saraçoğlu iltihap, ibrahim saraçoğlu iltihap kurutucu bitkiler ve ibrahim saraçoğlu iltihaplı romatizma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap