İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Göbek Deliğinden İltihap Gelmesi

Karından veya göbek deliğinden iltihap gelmesi, herkes tarafından korku ile bakılan bir durumdur. İltihap halk arasında bilinen bir kelimedir. Kelimenin köküne indiğimiz zaman değişik tür ve farklıklar da iltihap türünü görmekteyiz. Makalemize konu olan göbeğin deliğinden akıntı veya iltihap gelmesi durumunda insanlar ne yapacağız konusunda bilgilendirme ve tavsiyelerimiz olacaktır. Göbek deliğinden kan ve sıvı gelmesi iltihap başlangıcı olabilir. Bu durumda acilen bir hekime başvurmanızda yarar vardır. Burada anlatacağımız tedavi yöntemleri doktor onaylı değildir. Muhakkak bir doktor gözetimi altında olmanız gerekir.

Bu sorunun kökünde anatomi yer almaktadır. Karaterize bir fonksiyon olarak karşımıza çıkar. İnsanın göbek deliğin de ten yada sıvı birikimi meydana gelir. Göbek bölgesinde yer alan kıl türleri içine doğru iltihabın oluşmasında tetikleyici görev üstlenmektedir. Göbek çevresinde oluşan yara göbek içinde kızarıklık ve kötü kokuları ortaya çıkarır.

Göbek deliği iltihabı tedavi ve önlemler

Delikte oluşan iltihabı önlemenin bir çok yolu vardır. Bunların başında göbek bölgesi ve delik kısmın kuru tutulması gereklidir. Böylece yaranın daha çok büyümesine engel olunur. O bölgede biriken kıllar temiz bir gazlı bez ile alınması gereken diğer önemdir. Eğer bulduğunuz bölgede gazlı bez yok ise saf alkole batırılmış bir pamuk ile bölgeyi güzel bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Aldığınız bu önemlere karşın yine de akıntı devam ediyor ve kızarıklık sürekli artıyorsa doktora başvurulmalıdır. Hekim gerekli incelemeyi yaparak ya krem yolunu tavsiye edecek ya da başka bir yöntem uygulayacaktır.

Göbek deliğinden gelen akıntı nedir diye sorarsanız bir iltihaplanma olabilir. Çünkü bu göbek deliğinden sarı akıntı gelmesi şekilde meydana gelir. Burada izleyeceğiniz yol bir hekime başvurmak olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Göz Kapağı İltihabı başlıklı makalemizde göz kapağı iltihabı belirtileri, göz kapağı iltihabı kaç günde geçer ve göz kapağı iltihabı neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment

Add a Comment
  1. öncelkikle iyi geceler benim babamda aynı sıkıntı var ve 9 senedir devam etmekte adana balcalı hastanesi gaziantep medical park hastanesi gaziantep arastırma hastanesi gaziantep devlet hastaneleri hgiç bir çözzüme ulasamadı süürekli göbbeği açıp içini temizleyi kapattılar akıntı devam etti pis koku veriyordu şuan babamın durumu hiç iyi değil bana yardımcı olurmusunuz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap