İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Çocuk Sağlığı İçin Tavsiyeler

Sağlık hayatımızda yer alan en önemli unsurdur. Bu sebeple sağlıklı olmak için gereken her şeye dikkat eder ve gereken her şeyi yaparız. Bu durum elbette ki çocuklar içinde geçerlidir. Sağlıklı bir çocuk yetiştirmek istiyorsak öncelikli olarak çocuk sağlığı gözetim altında tutmalı ve çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda yetişmesini sağlamalıyız. Bunların yanı sıra belirli bir yaştan sonra çocuklarımıza sağlık bilincini vermeli ve sağlıklı olabilmek için neler yapılması gerektiğini öğretmeliyiz. Örneğin çocuklara sağlıklı dişlere sahip olmak için dişlerin günde en az 2 kez fırçalanması gerektiği öğretilmeli ve bu bilinç, alışkanlık çocuklara kazandırılmalıdır.

Çocuk sağlığı için çocuklarımıza sağlıklı bir ortam hazırlamanın yanı sıra, herhangi bir hastalık ve benzeri durumunda da en kısa süre içerisinde gerekli olan müdahaleyi yapmalı veya bir doktor kontrolüne götürmeliyiz. Çocuklar yapıları gereği hastalıklara oldukça açıktır. Aynı zamanda çocuklar arasında hastalıklar çok daha kolay bir şekilde yayılmaktadır. Örneğin bir anaokulunda tek bir çocuğun grip olması diğer çocukları da etkileyebilir. Böyle durumlarda çocuklarımızın hasta olmaması için önlem almalı, hasta olan çocuklarımız içinde gerekli olan besin ve ilaçları alıp kullanmalarını sağlamalıyız.

Bilindiği üzere sağlığın en önemli unsuru beslenme ve yaşama şeklidir. Sağlıklı bir hayat için çocuklarınıza sağlıklı beslenmenin ve yaşamanın yollarını anlatmalı ve öğreterek onların bunu hayata geçirmelerini sağlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Çocuklar Nasıl Yetişir başlıklı makalemizde bebek büyütme, çocuk yetiştirme ve sağlık bebek yetiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap