İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Çocuk Sağlığı Büyüme ve Gelişme

Sağlık elbette ki herkes için en önemli ögedir. Hayatta ki her şeyden önce sağlık gelmektedir. Bu durum özellikle çocuklar için geçerli olmaktadır. Çünkü çocuklar çok daha hassas bir bünyeye sahip olmanın yanı sıra, hastalıkları çok daha uzun bir süre içerisinde atlatabilirler. Bu durumda elbette ki çocuk sağlığı oldukça önem taşımaktadır. Çocukların sağlıklı bir şekilde yetişmesi aynı zamanda toplumun ileride daha sağlıklı bireylerden oluşacağının bir göstergesidir. Tüm bu durumlar nedeniyle çocukların sağlığı bir toplum için oldukça önem taşımaktadır.

Çocuk sağlığı öncelikli olarak elbette ki anne karnında başlar. Anne karnındayken çocuk gelişiminin gerekli olduğu gibi olması çocuğu doğduğunda sağlıklı olabileceğini bizlere gösterir. Bu nedenle anne adayları hamilelik süreçlerinde kendilerine oldukça dikkat etmeli ve çocuklarının sağlığını bu aşamadayken gözetim altında tutmaya başlamalıdır. Çocuğun doğumu gerçekleştikten sonra yapılabilecek olan en iyi şey ise elbette ki çocuğu belirli aralıkla doktor kontrolüne götürmek olacaktır.

Çocuk sağlığı denildiğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda beslenmedir. Çocuğun anne sütü alımından başlayarak ek gıdalara kadar beslenmesi sürekli olarak sağlanmalı ve ek gıdalarla birlikte artık çocuğun tam anlamıyla besin ögelerine geçişi sağlanmalıdır. Sağlık aynı zamanda dengeli ve sağlıklı bir beslenme sonucunda ortaya çıkar. Bu nedenle çocukların öncelikli olarak beslenmelerine özen gösterilmeli, çocuğun gerekli olan tüm besin ögelerini alması sağlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Obezitenin Nedenleri ve Sonuçları başlıklı makalemizde çocuk obezite nasıl olur, çocuk obezite nedenleri ve çocuk obezite sonuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap