İltihap Org

İltihap bilgilendirme sitesi

Bıldırcın Yumurtası ve Sağlığımız

Marketler göze çarpan bıldırcın yumurtası nedir? Bıldırcın yumurtasının sağlığımız üzerindeki etkisi nelerdir. Bıldırcın yumurtası besin değerleri her zaman yüksektir. Zihni açar ve çocuk gelişime yardımcı olur.

Öksürük, astım, bronşit, nefes darlığı, mide, karaciğer ve göğüs hastalıkları tedavisinde, çocukların gelişiminde ve iştahlarının arttırılmasında, hastaların ameliyat sonrası çabuk şifa bulmasında, kansızlık ve anemi tedavisinde kullanılan bıldırcın yumurtası daha birçok hastalık için şifa kaynağı. Temiz bir ortamda yetiştirilen ve günlük bakımları yapılan bıldırcınlar neredeyse her gün yumurtluyor.

Yılda yaklaşık 300 yumurta veren bıldırcınlar, bazı turistik yerlerde de ateşin üzerinde pişirilerek yeniyor. Etinin lezzetli olmasından dolayı bazı restoranlar tarafından tercih edilen bıldırcından 150 gram et çıkıyor. Peki, bıldırcın yumurtasının faydaları ve zararları nelerdir ? Burada cevaplanması gereken ilk soru zararından çok yararı olduğudur.

Bıldırcın yumurtasının içinde bol miktarda protein bulunduğunu hatırlatan uzmanlar, “Astım ve solunum yolu rahatsızlıklarına karşı faydalı olduğu biliniyor. Bu özelliklerinden dolayı eskiden fazla bulunmayan bıldırcın yumurtasının tüketimine son yıllarda önem veriliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkilerle Hemoroit Tedavisi başlıklı makalemizde basur tedavisi için şifalı bitkiler, hemoroid tedavisi bitkisel ve hemoroid tedavisi için şifalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İltihap Org © 2017 İltihap